PRIORITA SI TY

Dnešná doba je presýtená kvantom informácií. Tak ako nikdy.
No často toto množstvo nedokážeme kriticky spracovať, pretriediť a pozrieť sa na tie všetky rady a odporúčania zdravým sedliackym rozumom.
Ako sa z toho všetkého, čo sa nám odporúča a radí jesť, piť a cvičiť neblázniť??
Čím viac sme totiž v tejto oblasti vzdelanejší a čím viac teórií a odporúčaní sa nám dostáva, tým je to náročnejšie. Prestávame vnímať a počúvať svoje telo a dáme na rady niekoho iného. Ale chcem to tak  skutočne ja sám / sama??
PRIORITA SI TY
Vnímať pocity a potreby svojho tela, vedieť sa na seba vnútorne napojiť.. Mať zadefinované hranice, ktorých prekročenie či už samým sebou alebo druhými, nebudeme tolerovať.
Vnímať chute, vône skutočných potravín, vedome si jedlo vychutnávať, tešiť sa z každodennej dávky obľúbeného pohybu.
PRIORITA SI TY
Nie kamoška veganka, ktorá ťa núti jest rastlinnú náhradu tvojho obľúbeného steaku… Nie kolega, ktorý ťa skrytou manipuláciou obúva do tenisiek a Ty si radšej ľahnes na jógovu karimatku.
PRIORITA SI TY
Jedz skutočné, priemyselné nespracované potraviny, uprednostni naše lokálne a sezónne ovocie nie avokáda z Mexika alebo mandle z Kalifornie. Var si doma hodnotné jedlá a neulakom sa na fast foodovú otravu svojho tela. Jedz mäso, vajíčka, ryby keď ti chutia, ale uprednostni fair chov a bio kvalitu. Daj si biely jogurt, áno, aj plnotučny a nasyp si doň slovenské maliny, egreše či vlašské orechy… Nie, skutočne nepotrebuješ high proteín či low carb potraviny. To, čo si tvoje telo pýta a z čoho skutočne profituje je to najjednoduchšie, skutočné a nutrične hodnotné jedlo.
PRIORITA SI TY
Aj čo sa pohybu týka. Každý sme iný. Mame iné postavy, iné pohybové návyky či priority. To, že je teraz „IN“ HIIT, ultra maratón alebo to, že kamoš/ka robí tie najnáročnejšie jógové asany neznamená, že to máš robiť aj Ty. Baví ťa beh? Bež. Baví ťa pilates? Tak necvič tabatu… Baví ťa len tak sa prechádzať v lese? Tak nechoď do fitka len preto, že sa TO teraz robí.
Mysli, jedz, pohybuj sa tak, aby to tešilo a napĺňalo prioritne Teba a dávalo to zmysel Tvojmu životu. Aby si neplnil „zástupny “ program diktovaný či už tvojou kamoškou, manželom, rodinou alebo touto dobou…. Lebo… PRIORITA SI TY.
Zuzka